Dnia 12.10.2016 o godz. 11.00 rozegrano na terenach przy Gimnazjum w Jamielniku. W uroczystości otwarcia zawodów uczestniczyli V-ce Dyrektor Gimnazjum w Jamielniku Pani Danuta Cyglicka i Koordynator Sportu Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim Mirosław Urbanowski.
I. Do zawodów zgłosili się uczniowie Szkół Podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim
2. Szkoła Podstawowa w Zajączkowie
3. Szkoła Podstawowa w Tereszewie
4. Szkoła Podstawowa w Marzęcicach
5. Szkoła Podstawowa w Jamielniku
6. Szkoła Podstawowa w Radomnie
7. Szkoła Podstawowa w Brzoziu
8. Szkoła Podstawowa w Kurzętniku
9. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim
10. Szkoła Podstawowa w Gwiździnach
11. Szkoła Podstawowa w Lipinkach
12. Szkoła Podstawowa w Grodzicznie
13. Szkoła Podstawowa w Mrocznie
14. Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu
15. Szkoła Podstawowa w Tylicach
Do zawodów zgłosiły się 128 Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.
II. Zgłoszenia Szkół Gimnazjalnych:
1. Gimnazjum w Bielicach
2. Gimnazjum w Marzęcicach
3. Gimnazjum w Jamielniku
4. Gimnazjum w Kurzętniku
5. Gimnazjum w Grodzicznie
Do zawodów zgłosiło się 50 Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.
III. Zgłoszenia Szkół Ponadgimnazjalnych:
1. Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Nowy Mieście Lubawskim
2. Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
Do zawodów zgłosiło się 10 Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
Wyniki Biegów:
I. Wyniki Dziewcząt Szkół Podstawowych - 600m:
I Miejsce – Michalska Julia – 2006 – SP 2 NML
II Miejsce – Cegielska Roksana – 2006 – SP Brzozie Lub.
III Miejsce – Żuralska Maja – 2006 – SP Mroczno
IV Miejsce – Milewska Małgorzata – 2006 – SP 1 NML
V Miejsce – Sarbiewska Zofia – 2006 – SP Mroczno
VI Miejsce – Wolska Wiktoria – 2007 – brak
VII Miejsce – Kucińska Klaudia – 2006 – SSP Tylice
VIII Miejsce – Groszewska Julia – 2006 – SP Mroczno
IX Miejsce – Osmańska Alicja – 2006 – SP Kurzętnik
X Miejsce – Cieszewska Patrycja – 2006 – SP Grodziczno
XI Miejsce – Jenzech Patrycja – 2006 – SP Kurzętnik
XII Miejsce – Kogut Zuzanna – 2006 – SP Gwiździny
XIII Miejsce – Kopańska Karolina – 2006 – SP Gwiździny
XIV Miejsce – Kijewska Wiktoria – 2006 – SP Bratian
XV Miejsce – Zwolińska Zuzanna – 2006 – SP Kurzętnik
XVI Miejsce – Btaut Patrycja – 2006 – SP Bratian
XVII Miejsce – Lewicka Weronika – 2006 – SP Marzęcice
XVIII Miejsce – Agnieszka Pokojska – 2006 – SP Marzęcice
XIX Miejsce – Madon Tamara – 2006 – SP Gwiździny
XX Miejsce – Kamińska Zuzanna – 2006 – SP Bratian
XXI Miejsce – Grabowska Karolina – 2006 – SP Bratian
XXII Miejsce – Ławicka Natasza – 2006 – SP Bratian
XXIII Miejsce – Krezymon Karolina – 2006 – SP Jamielnik
XXIV Miejsce – Grzywacz Martyna – 2007 – SP Jamielnik
XXV Miejsce – Pyska Patrycja – 2006 – SP Jamielnik
II. Wyniki Biegu Dziewcząt Szkół Podstawowych – 800m:
I Miejsce – Ulińska Otylia – 2004 – SP Brzozie Lubawskie
II Miejsce – Ługiewicz Alina – 2005 – SSP Tylice
III Miejsce – Lange Daria – 2004 – SSP Tylice
IV Miejsce – Dereszewska Magdalena – 2004 – SP Gwiździny
V Miejsce – Zabłotna Dorota – 2004 – SP Radomno
VI Miejsce – Brzuszczak Karolina – 2004 – SP Marzęcice
VII Miejsce – Ruczyńska Karolina – 2004 – SP Bratian
VIII Miejsce – Dereszewska Mariola – 2004 – SP Gwiździny
IX Miejsce – Lewicka Aleksandra – 2004 – SP Kurzętnik
X Miejsce – Piotrowska Aleksandra – 2005 – SP Brak
XI Miejsce – Ługiewicz Magdalena – 2004 – SP Mroczno
XII Miejsce – Dąbrowska Julia – 2004 – SP Brak
XIII Miejsce – Dąbrowska Zuzanna – 2005 – SP 1 NML
XIV Miejsce – Dąbrowska Michalina – 2005 – SP Grodziczno
XV Miejsce – Straus Oktawia – 2005 – SP 1 NML
XVI Miejsce – Gralewska Jagoda – 2005 – SP Grodziczno
XVII Miejsce – Rochewicz Aleksandra – 2005 – SP Kurzętnik
XVIII Miejsce – Jobs Dagmara – 2005 – SP Kurzętnik
XIX Miejsce – Otremska Natalia – 2005 – SP Kurzętnik
XX Miejsce – Cherkowska Kinga – 2005 – SP Mroczno
XXI Miejsce – Świetlik Zuzanna – 2004 – SP 2 NML
XXII Miejsce – Witkowska Wiktoria – 2005 – SP Kurzętnik
XXIII Miejsce – Auda Oliwia – 2004 – SP Kurzętnik
XXIV Miejsce – Rolka Maksim – 2004 – SP Biskupiec
XXV Miejsce – Maksium Aleksandra – 2004 – SP Biskupiec
XXVI Miejsce – Łakoma Oliwia – 2005 – SP 2 NML
XXVII Miejsce – Keńska Ewelina – 2004 – SP Jamielnik
XXVIII Miejsce – Raszyńska Maja – 2005 – SP Kurzętnik
XXIX Miejsce – Umińska Bianka – 2004 – SP Kurzętnnik
XXX Miejsce – Rochewicz Julia – 2005 – SP Jamielnik
XXXI Miejsce – Ługiewicz Wiktoria – 2005 – SP Kurzętnik
XXXII Miejsce – Tworzowska Wiktoria – 2005 – SP Kurzętnik
XXXIII Miejsce – Cieszyńska Oliwia – 2005 – SP Jamielnik
XXXIV Miejsce – Kukla Marzena – 2004 – SP Jamielnik
III. Bieg Chłopców Szkół Podstawowych – 800m:
I Miejsce – Zdrojewski Bastian – 2006 – SP 2 NML
II Miejsce – Malciki Maciej – 2006 – SP 2 NML
III Miejsce – Ryczkowski Jakub – 2006 – SP 2 NML
IV Miejsce – Łątkowski Beniamin – 200? – SP 2 NML
V Miejsce – Żurawski Kacper – 2007 – SSP Tylice
VI Miejsce – Raszkowski Dominik – 2006 – SP 2 NML
VII Miejsce – Górski Dżastin – 2006 – SP Zwiniarz
VIII Miejsce – Bańka Piotr – 2006 – SP Bratian
IX Miejsce – Staszyński Kacper – 2006 – SP Grodziczno
X Miejsce – Lenckowski Paweł – 2006 – SSP Tylice
XI Miejsce – Osmański Szymon – 2006 – SP Kurzętnik
XII Miejsce – Skonieczka Kacper – 2006 – SP Marzęcice
XIII Miejsce – Klimek Patryk – 2006 – SP Kurzętnik
XIV Miejsce – Jaskulski Nikodem – 2006 – SP Brak
XV Miejsce – Groszewski Sławomir – 2006 – SP Mroczno
XVI Miejsce – Żorański Patryk – 2006 – SP Mroczno
XVII Miejsce – Karpiński Bartosz – 2006 – SP Gwiździny
XVIII Miejsce – Olęcki Maciej – 2006 – SP Mroczno
XIX Miejsce – Sargalski Patryk – 2007 – SP Gwiździny
XX Miejsce – Bednarczyk Emil – 2006 – SP Gwiździny
XXI Miejsce – Wiśniewski Wiktor – 2006 – SP Bratian
XXII Miejsce – Kasprzycki Szymon – 2006 – SP Marzęcice
XXIII Miejsce – Dembiński Kacper – 2006 – SP Gwiździny
XXIV Miejsce – Dajos Kajetan – 2006 – SP Jamielnik
XXV Miejsce – Marszelewski Kacper – 2006 – SSP Tylice
XXVI Miejsce – Stalęga Gracjan – 2006 – SP Kurzętnik
XXVII Miejsce – Wiśniewski Tomasz – 2006 – SP Gwiżdziny
XXVIII Miejsce – Zagórski Szymon – 2006 – SP Kurzętnik
XXIX Miejsce – Wawrzyński Szymon – 2006 – SP Kurzętnik
XXX Miejsce – Cegielski Dawid – 2006 – SP Grodziczno
XXXI Miejsce – Smyka Mateusz – 2007 – SP Gwiździny
XXXII Miejsce – Paczkowski Bartłomiej – 2006 – SP Gwiździny
XXXIII Miejsce – Bukowski Kamil – 2006 – SP Gwiździny
XXXIV Miejsce – Gumiński Łukasz – 2006 – SP Bratian
IV. Bieg Chłopców Szkół Podstawowych – 100m:
I Miejsce – Klimek Alan – 2004 – SP 2 NML
II Miejsce – Jankowski Marcel – 2004 – SP 2 NML
III Miejsce – Dereszewski Patryk – 2004 – SP Gwiździny
IV Miejsce – Raszkowski Grzegorz – 2004 – SP Mroczno
V Miejsce – Kuchnik Adam – 2004 – SP Zwiniarz
VI Miejsce – Lange Filip – 2005 – SSP Tylice
VII Miejsce – Musiakowski Mateusz – 200? – SP Tereszewo
VIII Miejsce – Stalęga Sergiusz – 2004 – SP Kurzętnik
IX Miejsce – Rzemiński Wiktor – 2004 – SP Marzęcice
X Miejsce – Urbański Adrian – 2004 – SSP Tylice
XI Miejsce – Wiśniewski Rafał – 2004 – SP Gwiździny
XII Miejsce – Łukaszewski Szymon – 2004 – SP Kurzętnik
XIII Miejsce – Górzyński Wiktor – 2006 – SP Mroczno
XIV Miejsce – Brandt Maciej – 200? – SP Radomno
XV Miejsce – Stępień Łukasz – 200? – SP Tereszewo
XVI Miejsce – Stępień Adam – 200? – SP Tereszewo
XVII Miejsce – Strózik Mikołaj – 2005 – SP ?
XVIII Miejsce – Kurańda Oliwer – 2005 – SP Radomno
XIX Miejsce – Bednarnych Miłosz – 2004 – SP Gwiździny
XX Miejsce – Zabłotny Janek – 2005 – SP Radomno
XXI Miejsce – Żuralski Bartek – 2004 – SP Radomno
XXII Miejsce – Cygan Marcin – 2005 – SP Kurzętnik
XXIII Miejsce – Maltan Piotr – 2004 – SP Lipinki
XXIV Miejsce – Zelma Marcel – 2004 – SP Lipinki
XXV Miejsce – Leśniewski Jakub – 2004 – SP Gwiździny
XXVI Miejsce – Faj Radosław – 2004 – SP Marzęcice
XXVII Miejsce – Grużlewski Kamil – 2004 – SP Kurzętnik
XXVIII Miejsce – Wrzosek Adrian – 200? – SP Tereszewo
XXIX Miejsce – Waruszewski Mateusz – 2004 – SP Marzęcice
XXX Miejsce – Grzywacz Filip – 200? – SP Tereszewo
XXXI Miejsce – Pedynkowski Michał – 2004 – SP Grodziczno
XXXII Miejsce – Kopaczewski Mateusz – 2005 – SP Gwiździny
XXXIII Miejsce – Draspa Artur – 2005 – SP Grodziczno
XXXIV Miejsce – Zwoliński Dawid – 2005 – SP Kurzętnik
XXXV Miejsce – Mejka Kacper – 200? – SP Tereszewo
XXXVI Miejsce – Pokojski Kacper – 2005 – SP Kurzętnik
XXXVII Miejsce – Piątkowski Albert – 2004 – SP Kurzętnik
XXXVIII Miejsce – Sobczak Błażej – 2004 – SP Kurzętnik
XXXIX Miejsce – Rutkowski Bartosz – 2005 – SP Jamielnik
XXXX Miejsce – Ćwikliński Damian – 200? – SP Tereszewo
XXXXI Miejsce – Jabłoński Kacper – 2004 – SP Kurzętnik
XXXXII Miejsce – Skrzypczak Grzegorz – 2004 – SP Bratian
XXXXIII Miejsce – Gajkowski Jakub – 2004 – SP Gwiździny
XXXXIV Miejsce – Droma Mateusz – 2005 – SP Kurzętnik
XXXXV Miejsce – Józefowicz Karol – 2005 – SP 2 NML
Ogółem w Szkołach Podstawowych startowało 138 Dziewcząt i Chłopców.
V. Bieg Dziewcząt Szkoły Gimnazjalne – 1000m:
I Miejsce – Kornacka Karolina – 2003 – Gim Grodziczno
II Miejsce – Ługiewicz Adrianna – 2003 – Gim Bratian
III Miejsce – Żuralska Agnieszka – 2003 – Gim Jamielnik
IV Miejsce – Mówka Zuzanna – 2003 – Gim Marzęcice
V Miejsce – Rochewicz Angelika – 2003 – Gim Jamielnik
VI Miejsce – Rumińska Weronika – 2003 – Gim Marzęcice
VII Miejsce – Donifacy Julia – 2003 – Gim Mroczno
VIII Miejsce – Kierzkowska Oliwia – 2003 – Gim Kurzętnik
IX Miejsce – Kowalska Magdalena – 2004 – Gim Marzęcice
VI. Bieg Dziewcząt Szkoły Gimnazjalne – 1500m:
I Miejsce – Kozłowska Agata – 2002 – Gim Kurzętnik
II Miejsce – Kucińska Amelia – 2002 – Gim Bratian
III Miejsce – Kotewicz Kinga – 2001 – Gim Marzęcice
IV Miejsce – Ewertowska Natalia – 2001 – Gim Jamielnik
V Miejsce – Piontkowska Zuzanna – 2002 – Gim Marzęcice
VI Miejsce – Groszewska Patrycja – 2001 – Gim Marzęcice
VII Miejsce – Bukiewicz Klaudia – 2001 – Gim Mroczno
VIII Miejsce – Brzozowska Katarzyna – 2001 – Gim Kurzętnik
IX Miejsce – Namsałek Joanna – 2001 – Gim Jamielnik
X Miejsce – Kłosowska Aleksandra – 2001 – Gim Kurzętnik
XI Miejsce – Orzepowska Julia – 2001 – Gim Kurzętnik
XII Miejsce – Staszyńska Kinga – 2002 – Gim Bratian
XIII Miejsce – Nehring Justyna – 2001 – Gim Jamielnik
XIV Miejsce – Mańska Agnieszka – 2002 – Gim Jamielnik
XV Miejsce – Bulińska Kamila – 2001 – Gim Jamielnik
VII. Bieg Chłopców Szkół Gimnazjalnych – 1500m:
I Miejsce – Domżalski Wojciech – 2003 – Gim Marzęcice
II Miejsce – Osmański Piotr – 2003 – Gim Kurzętnik
III Miejsce – Junkowski Paweł – 2003 – Gim Grodziczno
IV Miejsce – Kalisz Roman – 2003 – Gim Kurzętnik
V Miejsce – Sochalski Mateusz – 2003 – Gim Jamielnik
VI Miejsce – Czarnomski Bartosz – 2003 – Gim Bratian
VII Miejsce – Granica Jakub – 2003 – Gim Jamielnik
VIII Miejsce – Gurzepiński Wiktor – 2003 – Gim Grodziczno
IX Miejsce – Żuralski Mateusz – 2004 – Gim Jamielnik
X Miejsce – Kamiński Kacper – 2003 – Gim Jamielnik
VIII. Chłopcy Szkoły Gimnazjalne Bieg – 2000m:
I Miejsce – Kamiński Szymon – 2001 – Gim Bielice
II Miejsce – Dąbrowski Jakub – 2002 – Gim Grodziczno
III Miejsce – Szmit Jakub – 2001 – Gim Bielice
IV Miejsce – Łukwiński Karol – 2001 – Gim Jamielnik
V Miejsce – Zagórski Rafał – 2001 – Gim Marzęcice
VI Miejsce – Sznarkowski Artur – 2001 – Gim Kurzętnik
VII Miejsce – Jankowski Piotr – 2002 – Gim Grodziczno
VIII Miejsce – Kalitowski Patryk – 2001 – Gim Marzęcice
IX Miejsce – Jagielski Klaudiusz – 2002 – Gim Marzęcice
X Miejsce – Gawiński Jan – 2001 – Gim Bratian
XI Miejsce – Kondziorski Paweł – 2001 – Gim Jamielnik
XII Miejsce – Kleń Bartosz – 2002 – Gim Bielice
XIII Miejsce – Dąbrowski Krystian – 2002 – Gim Bielice
XIV Miejsce – Kornacki Szymon – 2001 – Gim Grodziczno
XV Miejsce – Ostrowski Piotr – 2001 – Gim Jamielnik
XVI Miejsce – Cygan Mateusz – 2002 – Gim Kurzętnik
XVII Miejsce – Macheiński Krystian – 2001 – Gim Kurzętnik
XVIII Miejsce – Nawasielski Krystian – 2001 – Gim Bratian
XIX Miejsce – Paczkowski Mateusz – 2001 – Gim Bratian
XX Miejsce – Jarzębowski Adrian – 2001 – Gim Marzęcice
XXI Miejsce – Kamiński Przemysław – 2002 – Gim Jamielnik
XXII Miejsce – Sokołowski Filip – 2001 – Gim Grodziczno
XXIII Miejsce – Pyska Piotr – 2001 – Gim Jamielnik
XXIV Miejsce – Koniszewski Kamil – 2002 – Gim Bratian
XXV Miejsce – Maciejewski Artur – 2001 – Gim Bratian
XXVI Miejsce – Roznowski Jakub – 2001 – Gim Jamielnik
XXVII Miejsce – Filipski Krzysztof – 2001 – Gim Jamielnik
XXVIII Miejsce – Bendik Jakub – 2002 – Gim Marzęcice
XXIX Miejsce – Mówka Dominik – 2001 – Gim Marzęcice
XXX Miejsce – Rajewski Radosław – 2001 – Gim Jamielnik
Ogółem w Szkołach Gimnazjalnych startowało 64 Dziewcząt i Chłopców.
IX. Bieg Dziewcząt Szkoły Ponadgimnazjalne – 1500m:
I Miejsce – Pawłowska Kamila – 2000 – ZS w NML
X. Bieg Dziewcząt Szkoły Ponadgimnazjalne – 2000m:
I Miejsce – Pawłowska Patrycja – 1999 – ZS NML
II Miejsce – Łukomska Daria – 1999 – ZS NML
XI. Bieg Chłopców Szkoły Ponadgimnazjalne – 2000m:
I Miejsce – Rzepkowski Hubert – 2000 – ZS NML
II Miejsce – Leśniewski Łukasz – 2000 – ZSZ Kurzętnik
III Miejsce – Domżalski Dominik – 2000 – ZSZ Kurzętnik
IV Miejsce – Kozłowski Szymon – 2000 – ZSZ Kurzętnik
V Miejsce – Lewicki Szymon – 2000 – ZS NML
XII. Bieg Chłopców Szkoły Ponadgimnazjalne – 3000m:
I Miejsce – Dereszewski Paweł – 1997 – ZSZ Kurzętnik
II Miejsce – Moskal Sebastian – 1998 – ZSZ Kurzętnik
Ogółem w Szkołach Ponadgimnazjalnych udział wzięło 10 Dziewcząt i Chłopców.
Ogółem z wszystkich Szkół udział wzięło 212 Dziewcząt i Chłopców.
Pierwszych trzech zawodników w każdym biegu otrzymało medal i pamiątkowy dyplom ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Przygotowaniem tras zajął się i zrobił to bardzo profesjonalnie nauczyciel w-f w Gimnazjum w Jamielniku Pan Daniel Smukoła.
Specjalne podziękowania należą się sponsorom imprezy Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Bartczak za zasponsorowanie dla wszystkich uczestników biegów pączki natomiast Samorząd Szkolny Gimnazjum w Jamielniku przygotował dla wszystkich uczestników zawodów ciepłą herbatę inicjatywą i opieką nad prawidłowym przebiegiem wydawania posiłków obieła nauczyciel w-f Gimnazjum w Jamielniku Pani Grażyna Zagórska.
Opieką medyczną sprawowała Bernadeta Kleinowska, funkcję sędziowską sprawowali Sędziowie Podkolegium Lekkoatletyki w Nowym Mieście Lubawskim pod przewodnictwem Pan Zdzisława Lewalskiego.
Koordynator Sportu Powiatowego
Mirosław Urbanowski