czwartek, 19 kwiecień 2018 14:40

Powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Motoryzacyjnego

18 kwietnia 2018 r. Starostwo Powiatowe we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego „War-Motor” z Nowego Miasta Lubawskiego zorganizowało kolejne powiatowe eliminacje do Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny, po dwie ze szkoły ponadpodstawowej z Kurzętnika i z Nowego Miasta Lubawskiego.
Turniej składał się z sześciu konkurencji: testu z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym, testu z historii motoryzacji, sprawdzianu z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi codziennej samochodu, jazdy sprawnościowej motorowerem, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”. Sędzią głównym turnieju był Marcin Cymer z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, a wspomagał go Andrzej Kirzeniewski z Ośrodka Szkolenia Zawodowego z War- Motor. Sędziami w konkurencji pomocy przedmedycznej byli Halina Kleinowska z Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Adrian Skirgajło z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Zwycięzcą już po raz kolejny została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych z Kurzętnika, jednak tym razem z niewielką różnicą punktów. Dwie drużyny zremisowały, a o wygranej Kurzętnika zadecydowały punkty z testu teoretycznego.
Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych z Kurzętnika za zajęcie I miejsca otrzymała puchar Starosty Nowomiejskiego oraz bon szkoleniowy o wartości 1000 zł ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego „War- Motor” w Nowym Mieście Lubawskim.  Pozostałe drużyny zostały nagrodzone rzeczowymi nagrodami zakupionymi dzięki wsparciu Ośrodków Szkoleniowych Kierowców i firm transportowych z terenu powiatu nowomiejskiego.
Tymoteusz Ostrowski, Paweł Grabowski, Łukasz Ruciński będą reprezentowali powiat nowomiejski 25 maja br. na Finale Wojewódzkim w Zespole Szkół w Malinowie. Życzymy powodzenia.