poniedziałek, 24 wrzesień 2018 14:36

Państwo Marlena i Wojciech Wydorscy z Biskupca laureatami Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Państwo Marlena i Wojciech Wydorscy z Biskupca w powiecie nowomiejskim są laureatami województwa warmińsko-mazurskiego oraz reprezentantami województwa w etapie centralnym XVI Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs odbywał się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Celem Konkursu była promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Do udziału w XVI edycji konkursu zgłoszono 1 087 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym). Większość stanowiły gospodarstwa rolne o powierzchni 0-50 ha.
Gospodarstwa 16 finalistów XVI Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa. W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego. Uroczysta gala konkursowa odbyła się 21 września br. podczas Międzynarodowych Targów AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania.
Nagrody w etapie centralnym Państwu Marlenie i Wojciechowi Wydorskim wręczali między innymi:
- minister Jan Krzysztof Ardanowski
- doradca Prezydenta RP Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska
- prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak
- Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Adam Wojciech Sekściński
- Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz
- Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek.

Państwo Wydorscy zwyciężyli ponadto w Internetowej edycji Konkursu KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w kategorii gospodarstw indywidualnych. Od 15. sierpnia do 15. września 2018 roku internauci oddawali swoje głosy na szesnastu laureatów etapu wojewódzkiego. W konkursie oddano 51588 głosów. Państwo Marlena i Wojciech Wydorscy z Biskupca wygrali plebiscyt, uzyskując 14 446 głosów. Państwo Wydorscy zajmują się hodowlą trzody chlewnej w cyklu otwartym. Ponadto uprawiają zboża konsumpcyjne i paszowe. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Tekst: Krzysztof Puwalski/OŚ

Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.krus.gov.pl

Czytany 497 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.