piątek, 15 luty 2019 13:26

Komunikat nr 1 z dnia 15.02.2019 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Mieście Lubawskim

w sprawie jakości wody do spożycia w wodociągu Publicznym Szwarcenowo zaopatrującym w wodę do spożycia mieszkańców miejscowości: Szwarcenowo, Krotoszyny, Wonna, Wielka Wólka, Czachówki.
W związku ze stwierdzeniem w badaniach jakości wody z Wodociągu Publicznym Szwarcenowo podwyższonej wartość parametru ogólna liczba mikroorganizmów w 22° C po 72 h. Woda w Wodociągu Publicznym Szwarcenowo jest warunkowo przydatna do spożycia. Wodę z wodociągu należy spożywać po przegotowaniu.
Uwaga: Wodę przed spożyciem należy przegotować, a wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia, chorych na AIDS) należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.
Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.
Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz.2294).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Nowym Mieście Lubawskim

Ewa Pielak
mgr inż. epidemiolog

Czytany 254 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.