czwartek, 14 marzec 2019 19:02

Komunikat nr 1 z 14.03.2019

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia w Wodociągu Publicznym Bagno zaopatrującym w wodę do spożycia mieszkańców miejscowości: Bagno, Jamielnik, Gryźliny, Lekarty, Radomno. W związku podejrzeniem zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody, woda w Wodociągu Publicznym Bagno jest nieprzydatna do spożycia w/w miejscowościach.
W jednej z dwóch pobranych próbek wody stwierdzono obecność Enterokoków tj. w stacji uzdatniania wody stwierdzono 1 jtk/100m1, natomiast w próbce pobranej w Szkole Podstawowej w Jamielniku nie stwierdzono obecności Enterokoków. W chwili obecnej pobierane są próbki potwierdzające lub wykluczające zanieczyszczenie.
Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. Woda do w/w miejscowości będzie dowożona przez Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Nowym Mieście Lubawskim

Ewa Pielak
mgr inż. epidemiolog

 

POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM
ul. Grunwaldzka 3 13-300 Nowe Miasto Lubawskie Sekretariat — tel: 56 474 26 92; fax: 56 49 11 408 Dyrektor - tel: 56 474 44 90 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 221 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.