poniedziałek, 16 lipiec 2018 09:12

Konferencja naukowa w ramach projektu "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości"

W bieżącym roku przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Polskie środowisko naukowe upamiętnia ten jubileusz serią konferencji naukowych w ramach projektu "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości". W ciągu roku, co miesiąc w innej uczelni, jest organizowana konferencja obejmująca dyskusje na tematy istotne z punktu widzenia rozwoju naszej Ojczyzny. We wrześniu, gospodarzem obchodów jubileuszowych jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, a tematem obrad będzie "Ekologia - Solidarność społeczna - Zrównoważony rozwój". Konferencja odbędzie się24 września 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Dybowskiego 11), w godzinach od 9 do 15 (szczegółowy program będzie dostępny na początku września). Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Prezydenta Polski. Gościć będziemy m.in. wicepremiera dr. Jarosława Gowina. Z wielką radością będziemy także gościć mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego. Dlatego już teraz serdecznie zapraszam, zwracając się z prośbą do Pana Starosty o pośredniczenie w przekazaniu niniejszego zaproszenia i szerokim upowszechnieniu wśród mieszkańców regionu. Zaproszenie ślę z nadzieją, że mieszkańcy Powiatu Nowomiejskiego - uczniowie, nauczyciele, pracownicy urzędów, parafianie, w sumie każdy członek społeczności zamieszkującej powiat - przyjmą zaproszenie na to wydarzenie i w miarę swoich możliwości osobiście wezmą udział. Konferencja będzie też transmitowana przez media społecznościowe. Z konferencją będzie powiązana akcja rozesłania po regionie "drzewek jubileuszowych", które będzie można posadzić w miejscach odpowiednio upamiętniających jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wspólne jego świętowanie (szkoły, urzędy, parki itp.)...
Aby przygotować odpowiednią liczbę miejsc, poczęstunku oraz pamiątek, potrzebne jest imienne zarejestrowanie uczestnictwa - można będzie tego dokonać we wrześniu, poprzez stronę internetową <http://polonia-restituta.pl>. W razie potrzeby udzielenia dodatkowych informacji lub też asystencji przy rejestracji, proszę o wiadomość e-mail, na adres: <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.> .

W załączeniu przesyłam zaproszenie J.M. Rektora UWM w Olsztynie prof.
dr. hab. Ryszarda Góreckiego. Wyrażam nadzieję na wrześniowe spotkanie z mieszkańcami Powiatu Nowomiejskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Z wyrazami szacunku,
w imieniu organizatorów

dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, prof. UWM

Czytany 421 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.